Jak vybrat studentský účet a na co si dát pozor?

Sketch free mockup by mockupcloud

Jak vybrat studentský účet a na co si dát pozor?

Kategorie : Ostatní , Inzerce

Studentský účet má za úkol sloužit jako výhodný běžný účet studujícím. Při výběru účtu se kromě nulových nebo nízkých poplatků studenti soustředí také na bonusy a moderní služby. Jak ale takto všestranně výhodné konto vybrat a na co si dát pozor?

Pro koho je určený studentský účet?

 

Studentský účet je určený studentům českých vysokých škol, obvykle s trvalým pobytem v České republice. Mohou jej tedy využívat i cizinci, kteří zde trvalý pobyt mají. Banky u tohoto typu účtu většinou limitují horní věkovou hranici, často se tak setkáte s maximální věkovou hranicí 27 let.

Při výběru studentského účtu se také můžete setkat s rozlišením účtů dle studentů středních a vysokých škol, nebo dokonce jazykových či vyšších odborných. Naopak některé banky nemají limity téměř žádné a studentské konto u nich funguje spíše jako běžný účet bez podmínek.

Podle čeho účet vybírat?

Před samotným výběrem studentského účtu se nejprve zaměřte na banku, u které si plánujete účet založit. Ujasněte si, k čemu vám bude konto sloužit a jaké jsou vaše priority. Stačí vám klasický účet bez poplatků a bez zbytečných funkcionalit -? Nebo jste náročnější a máte zájem o nadstandardní služby?

Při výběru si sepište na papír tyto základní parametry:

 • Přehledné internetové a mobilní bankovnictví
 • Poplatková politika banky a nabídka služeb k účtu
 • Dle preferencí osobní kontakt na pobočce nebo správa online
 • Intuitivní webové stránky a sazebník
 • Stabilní bankovní instituce pod dohledem ČNB
 • Hustota sítě bankomatů a poboček

Recenze běžného účtu

Pokud vámi vybraný účet splňuje všechny požadované parametry, ještě si jej prolustrujte na internetu a pročtěte si recenze běžných účtů, které mohou být modifikovány i pro studenty. Z komplexních recenzí zjistíte veškeré potřebné informace a dozvíte se zkušenosti ostatních klientů.

Co potřebujete k založení?

K založení studentského účtu je obvykle nutné předložit občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Většina bank také požaduje předložení platného potvrzení o studiu či studentské průkazky. V některých případech je podmínkou také minimální vklad, od toho banky ale již většinou upouští.

A zase ty poplatky

Studenty při výběru účtu nejčastěji zajímá, kolik za něj budou platit. Studentské účty naštěstí bývají bez poplatků za zřízení a vedení. Ale může se stát, že ostatní služby budou zpoplatněné. Zaměřte se zejména na tyto poplatky:

 • Zřízení, vedení a zrušení účtu
 • Výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí
 • Příchozí a odchozí tuzemské transakce
 • Výběr na české a zahraniční pobočce
 • Vedení platební karty, příp. druhé karty

Pokud jste cizinec, studujete v zahraničí nebo jste pouze na stáži v cizině, určitě neopomíjejte ani ceník pro zahraniční platby.

Soustřeďte se zejména na:

 • Odchozí úhrada – SEPA platba nebo Europlatba
 • Příchozí úhrada – SEPA platba nebo Europlatba
 • Zahraniční platby (příchozí/odchozí)

Pokud právě studujete, asi spíš toužíte po co nejlevnějším účtu a nepotřebujete prémiové bankovní produkty a služby. Proto si vždy zkontrolujte, co se s bankou právě chystáte sjednat, abyste zbytečně neplatili za služby, které ve skutečnosti nepotřebujete.

Jaké jsou výhody studentských účtů?

Hlavními výhodami studentského účtu bývá vedení účtu, vydání debetní karty a zasílání výpisů zdarma. Dalšími výhodami pak jsou tuzemské transakce bez poplatků a široká nabídka doplňkových služeb na míru studentům – od možnosti založení kontokorentu, až po výhodné sjednání spoření, příspěvky a bonusy.

Také nesmíme opomenout získání studentského úvěru s výhodnou úrokovou sazbou a budování úvěrové historie. Mladé a dynamické banky navíc všem svým klientům nabízí moderní a intuitivní internetové či mobilní bankovnictví, které jim výrazně usnadní správu financí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidat komentář:

Copyright © 2022 PenizeLidem.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.