Bojíte se jako podnikatelé nekalé konkurence? Pomoci může registrace ochranné známky

Bojíte se jako podnikatelé nekalé konkurence? Pomoci může registrace ochranné známky

Kategorie : Ostatní , Inzerce

Podnikatelské prostředí je v tuzemsku často hodně nevlídné, v mnoha odvětvích doslova zuří konkurenční boj. Proti němu je třeba se bránit všemi dostupnými prostředky, které umožňují české právní předpisy. Jednou z možností je registrace ochranné známky.

Častým jevem v podnikatelské sféře bývá snaha napodobovat značky a loga úspěšnějších firem. Ty pak přicházejí o zákazníky a logicky také i zisky. Mohou se proti tomu účinně bránit právě i tehdy, pokud na dané logo či značku mají registrovanou ochrannou známku.

Jaký je postup při registraci ochranné známky?

patentoid-czTýká-li se problém i vás, určitě vás zajímá, jak se vlastně ochranná známka dá získat. Můžete o ni zažádat sami, a to podáním přihlášky u Úřadu průmyslového vlastnictví. Při podání je třeba zaplatit správní poplatek. Ten v současné době činí 5.000 Kč. Úřad pak během cca 6 – 12 měsíců prozkoumá, zda je udělení známky možné či nikoliv.

Pozor na chyby v přihlášce

Mnozí podnikatelé a firmy dělají při podání přihlášky chyby, které pak stojí za zamítavým stanoviskem Úřadu průmyslového vlastnictví. Nejčastěji jde pouze o formální nedostatky, problémy jsou někdy ale také s tím, že na danou značku či logo je již známka vydaná, případně není natolik specifická, že ji je možné udělit.

S podáním přihlášky pomohou právníci i online služby

Abyste podobným problémům předešli a na udělení ochranné známky nečekali zbytečně, je dobré se obrátit na právníky, případně také na různé online služby. Dobré reference má kupříkladu Patentoid.cz. Jde o službu, která za vás vyřídí kompletní podání přihlášky, a to včetně zaplacení správního poplatku. Budete mít mimo jiné jistotu, že přihláška bude po formální stránce zcela v pořádku.

Ochranná známka je pouze jednou z možností, jak můžete ochránit podnikání, respektive vaše produkty, značky a loga. Jde ale o jeden z efektivních nástrojů, kterým se můžete bránit proti nekalé konkurenci, jejíž pozornosti jistě neujdete, pokud máte v podnikání úspěchy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidat komentář:

Nepřehlédněte:

Navštivte web Finanční-možnosti.eu, kde naleznete další informace z oblasti financí.

OVB portál - přehledný online systém pro spolupracovníky OVB Allfinanz
Zlaté mince

Zlaté investiční mince a slitky nakupujte online na AuPortal.cz.

Nejnovější komentáře