Podvodníci musí hledat nové útočiště. Kypr s nimi hodlá zatočit

Podvodnici musi hledat nove utociste. Kypr s nimi hodla zatocit

Podvodníci musí hledat nové útočiště. Kypr s nimi hodlá zatočit

Kategorie : Ostatní , Inzerce

Kypr byl dlouho považován za semeniště fiktivní firem a praček na peníze. To by ale mělo v následujících měsících skončit.

Kypr dlouhodobě patřil mezi země, kam se celá řada podnikatelů uchylovala za účelem optimalizace daní. Tento daňový ráj ale brzy skončí. Místní vláda totiž udělala další krok v tom, aby zabránila praní špinavých peněz a rozcupovala svoji nedůvěryhodnou pověst na malé kousíčky. Co to tedy znamená?

Nové opatření

Kypr patřil mezi velice oblíbené daňové ráje. A není se čemu divit. Tato země sázela na extrémně nízké daně a možnost skrýt vlastnickou strukturu. Díky tomu se sem uchylovaly nejen firmy s velkými zisky za účelem optimalizace daní, ale také nečestní podnikatelé. S tím ale bude brzy konec.

V následujících měsících má vstoupit v platnost rejstřík, ve kterém budou identifikování všichni skuteční majitelé. Veřejnost tak konečně bude mít možnost dozvědět se jména majitelů tisíců firem, která byla doposud skryta. Podle dostupných informací to zatím vypadá, že se do tohoto rejstříku bude zapisovat především konečný vlastník. Tedy ten, který má reálně možnost vykonávat ve firmě rozhodující kroky.

Odliv fiktivních společností

Offshore společnosti tak mají šest měsíců na to, aby si obstaraly potřebná data a zadaly je do systému. Už teď je ale jasné, že některé firmy raději z ostrova odejdou. Řada z těchto společností je přece jen založena pouze za účelem praní špinavých peněz. Pokud by se tedy provalila jména vlastníků, mohl by to být pro některé organizace nepříjemný problém.

A takových fiktivních společností je na Kypru zřejmě požehnané množství. Nebo alespoň bylo. Vždyť jen za minulý rok ze země raději odešlo spousta firem kvůli novým a přísnějším kontrolám, které zavedly místní banky. V tuto chvíli to tedy vypadá, že odliv bude ještě výraznější. Zvlášť když se na Kypru chystají další zpřísnění. Zdá se totiž, že mimo rejstříku by měl do konce roku vzniknout celý systém propojený s dalšími databázemi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidat komentář:

Copyright © 2022 PenizeLidem.cz - Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.