Proč zavádět vlastní věrnostní karty do svého businessu?

Proč zavádět vlastní věrnostní karty do svého businessu?

Kategorie : Inzerce , Ostatní

Věrnostní karty jsou dnes natolik oblíbené mezi zákazníky, že někteří jich mají i více než 10 a musí si na ně pořídit speciální peněženku. Nasnadě tedy je, jaké výhody plynou z těchto věrnostních plastových karet zákazníkovi – ten může například vyhrát různé dárky, získat slevy na produkty/služby nebo může být odměněn věrnostními body. Co za výhody ale plynou samotnému „vydavateli“ věrnostní karty? A vyplatí se podnikatelům a obchodním řetězcům jejich zavedení? Přesvědčíme vás, že nepochybně ano.

·      Poznejte preference zákazníků

Pokud s věrnostními plastovými kartami správně nakládáte a podařilo se vám je rozdat mezi maximální počet svých zákazníků, můžete s jejich pomocí sledovat preference nákupů a potřeby každého z nich. Díky tomu budete moci snáze a přesněji cílit produkty a upravovat svou nabídku. Mezi nejefektivnější prodejní způsoby dnes patří personalizovaný emailing, postavený právě na těchto potřebách. Jinými slovy, každý chce dneska dostávat slevy nebo výhody na zboží, které kupuje či bude kupovat.

·      Propagace s kartami

Plastové karty ve věrnostních programech se mohou stát efektivním prostředkem reklamy a propagace. Stačí například, když je opatříte tím správným potiskem s novým produktem či službou a šíření potom probíhá bez vašeho dalšího přičinění. Můžete si být jisti, že se jedná o velmi nevtíravou formu reklamy.

·      Navázání vztahu se zákazníkem

Díky věrnostní kartě bude po čase navázán jakýsi vztah mezi vámi a vaším zákazníkem. Ten se cítí jako člen klubu a uvědomuje si, jakých výhod může čerpat.

·      Grafika jako vizitka

Podle grafického zpracování designu vaší plastové karty si může zákazník udělat obrázek o kvalitě vaší práce, tedy je v podstatě i takovou vizitkou. Zde platí čím větší atraktivita, tím větší psychologický dopad na vašeho zákazníka.

·      Zákaznická spokojenost díky odměnám

Spokojenost zákazníka by měla být vždy na prvním místě. Pokud ho kvalitně odměníte za jeho věrnost k vaší značce, můžete počítat, že se k vám bude v budoucnu vracet.

Plastové karty promyšlených a sofistikovaných věrnostních programů mohou ve výsledku znamenat markantní zvýšení obratů a zisků a podílí se tak na určování marketingových směrů firmy. Tím hlavním přínosem pro firmy je ale vždy spokojený zákazník, který svou spokojenost referuje dál do světa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidat komentář:

Nepřehlédněte:

Navštivte web Finanční-možnosti.eu, kde naleznete další informace z oblasti financí.

OVB portál - přehledný online systém pro spolupracovníky OVB Allfinanz

Nejnovější komentáře