Korporátní dluhopisy nabízí stabilní výnos

Korporátní dluhopisy nabízí stabilní výnos

Kategorie : Ostatní , Inzerce

Rádi byste znásobili svoje úspory? Přemýšlíte o investování peněz, ale nejste si jisti, který druh investice je pro vás vhodný? Vsaďte na korporátní dluhopisy, které se v současné době těší velké oblibě a řadí se mezi druh investic s velice zajímavým výnosem. Zjistěte, proč se vyplatí investovat své peníze do korporátních dluhopisů.

Charakteristika korporátních dluhopisů

Dluhopisy může vydávat kromě státu i řada dalších institucí, jako jsou obce, města, banky, ale také soukromé firmy. V případě firem se pak jedná právě o korporátní dluhopisy, někdy též nazývané firemní. Vydávat je může v podstatě jakákoliv firma a získané peníze pak slouží pro její rozvoj a růst. Investor získá na základě investice smluvený úrok a na konci doby úpisu zpět investovanou částku.

Jaké jsou hlavní výhody?

Ptáte se, jaké má investice do dluhopisů výhody? Oproti jiným druhům investičních možností nabízí velice zajímavý výnos, který se pohybuje průměrně od 5 do 10 %. Vzhledem k vysokému výnosu sebou přináší i riziko, jehož míra je však přijatelná k možnosti zhodnocení investice, čímž se firemní dluhopisy řadí mezi poměrně bezpečný druh investice, pokud zachováte potřebnou míru obezřetnosti. Míru riziko lze totiž snadno ověřit v rámci poskytovaných informací samotnými společnostmi. Jistou bezpečnost přináší i disponování prospektem ČNB, který sice nesouvisí s riziky investice, ale pro jeho získání je třeba splňovat řadu, zejména informačních, kritérií.

Kde si dluhopisy pořídit?

Korporátní dluhopisy můžete najít na webu jednotlivých firem, přes vyhledávač nebo v inzerci. Při výběru je třeba se zaměřit na hospodářské výsledky firmy, dobu působení na trhu a podnikatelský záměr, pro který je investice určena. Zhodnotit své peníze můžete například s dluhopisy EMTC od společnosti EMTC – Czech a. s., která se v oblasti korporátních dluhopisů řadí mezi prověřené firmy, jež plní své závazky. Získané peníze slouží především pro rozvoj edukativní aplikace Lipa Land vyvíjené prostřednictvím dceřiné společnosti Lipa Learning s.r.o. Zhodnoťte své peníze i vy.

 

Tento článek je ve smyslu zákona propagačním sdělením. Základní prospekt dluhopisů schválený Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 5. 3. 2019, č.j. 2019/025137/CNB/570, které nabylo právní moci dne 7. 3. 2019, ve znění jeho dodatku č. 1 schváleného Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 30. 4. 2019, č.j. 2019/047927/CNB/570, ke sp. zn. S-Sp-2019/00026/CNB/572, které nabylo právní moci dne 3. 5. 2019, a ve znění jeho dodatku č. 2 schváleného Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 4. 6. 2019, č.j. 2019/064535/CNB/570, ke sp. zn. S-Sp-2019/00037/CNB/572, které nabylo právní moci dne 5. 6. 2019, byl uveřejněn na webových stránkách www.emtc.cz v sekci Pro investory, podsekci Prospekt ČNB, a v papírové podobě je možné jej získat v sídle společnosti EMTC – Czech a.s. na adrese Palmovka Open Park IV, Voctářova 2497/18, 180 00 Praha 8 v přízemí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidat komentář:

Nepřehlédněte:

Navštivte web Finanční-možnosti.eu, kde naleznete další informace z oblasti financí.

OVB portál - přehledný online systém pro spolupracovníky OVB Allfinanz
Zlaté mince

Zlaté investiční mince a slitky nakupujte online na AuPortal.cz.

Nejnovější komentáře