Doklady důležité k získání hypotéky

Doklady důležité k získání hypotéky

Hypotéční úvěr je obecně označován, jako nejlepší cesta k vlastnímu bydlení. Je ale otázkou, zdali hypotéce přiřknout také výraz „nejrychlejší“. Málokdo si dopředu uvědomuje, že je tento proces spojen s poměrně náročnou administrativou.

Nežli dojde vůbec k uvolnění vámi požadované finanční sumy, musíte absolvovat spoustu schůzek s bankovními úředníky, včetně důležitých návštěv ostatních institucí. Ve své podstatě budete potřebovat doklady dvojího typu.

  • Doklady o příjmech a výdajích
  • Doklady o nemovitosti

Doklad o příjmech a výdajích

Jde vůbec o prvotní listiny, na základě nichž vám bankovní instituce sdělí, zdali svojí bonitou dosáhnete na vámi požadovaný úvěr. Vedle dokladu totožnosti si musíte připravit kopie mzdového listu a potvrzení od zaměstnavatele. Na podnikatele čekají trochu náročnější administrační obstrukce.

Opomíjet však nesmíte ani na sdělení výdajů. Povětšinou jde o jiné půjčky, úvěry a závazky libovolného typu, s nimiž odchází z vašeho rodinného rozpočtu peněžní prostředky.

Žádáte-li o hypotéku jako manželský pár, je nutné, aby vše výše uvedené doložili oba partneři.

Doklady o nemovitosti

K dalším potřebným dokumentům patří ty, jež se týkají samotného objektu. V tomto směru jde o to, zdali slouží finance k nákupu objektu nebo financování výstavby.

V nejčastějších případech je zapotřebí nabývací titul, snímek katastrální mapy, odhad nemovitosti, geometrický plán, doložení vlastních peněžních prostředků, územní rozhodnutí, stavební povolení a rozpočtový plán.

Teprve na základě posouzení všech těchto dokladů dochází k vyřčení ortelu, ať už kladného či záporného. Různé banky mají odlišné podmínky, proto neuspějete-li u jedné společnosti, nebojte se vyrazit do té druhé. Možná právě tam budete úspěšnější a získáte hypotéku s přijatelnou úrokovou sazbou.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Stuart Miles).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidat komentář:

Nepřehlédněte:

Navštivte web Finanční-možnosti.eu, kde naleznete další informace z oblasti financí.

OVB portál - přehledný online systém pro spolupracovníky OVB Allfinanz
Zlaté mince

Zlaté investiční mince a slitky nakupujte online na AuPortal.cz.

Nejnovější komentáře