4 pravidla výběru vhodné pojistky

4 pravidla výběru vhodné pojistky

Kategorie : Pojištění , Inzerce

V dnešní době se můžete pojistit téměř na cokoliv. Vždy záleží na našem osobním rozhodnutí, které pojistce dáme přednost i to, kolik jsme ochotni pojišťovně za „ochranu“ platit. Aby pojistka vždy plnila svůj účel, musíte se naučit správně vybírat. Stačí dodržet 4 pravidla a budete mít jistotu, že pojistka bude hrát ve váš prospěch.

1. Sledujte rozsah pojistného krytí

Součástí každé pojistky musí být rozsah pojistného krytí. Bývá to obvykle seznam událostí, při kterých dojde k pojistnému plnění. Například u pojištění majetku do rozsahu pojistného krytí spadá vichřice, pád stromu, úder blesku, prasklé vodovodní potrubí a jiné události. Čím obsáhlejší tento seznam je, tím lépe pro vás. Dejte si ale pozor na definice a všechny podmínky.

penizelidem.cz_online_ergo_cz_01

2. Pojistné limity

Ruku v ruce s rozsahem pojistného krytí jdou pojistné limity. Jsou uváděny v korunách a jedná se o maximální částku, kterou vám (či za vás) pojišťovna v nastalé pojistné události vyplatí. Dejte si na ně pozor, protože někdy mohou být nízké, jindy přehnaně vysoké. Abyste zjistili, kde je pravda, zkuste si sami vypočítat škody, které mohou u určité situace nastat. Vyšší limit není vždy známkou výhodnější pojistky. Pro více informací o pojistných limitech si přečtěte ještě tento článek.

3.  Chtějte doplňky

Někdy se stává, že pojišťovny nabízí výhodnější cenu pojistného, které je doplněno dalšími typy pojistek. Příkladem může být toto cestovní pojištění online. Pokud si ho sjednáte online, dostanete k němu jako bonus připojištění zavazadel, odpovědnosti a úrazu za pouhých 10 Kč na den, což se určitě vyplatí apod. Sledujte proto nabídky pojišťoven pečlivě a nebojte se na bonusy zeptat.

penizelidem.cz_online_ergo_cz_02

4. Udělejte si srovnání

Ať už si zařizujete jakoukoliv pojistku, měli byste si udělat srovnání. Vyplatí se to u pojistek běžných jako je například životní pojištění, i u pojistek specifických (online pojištění pilotů, pojištění pro určitý sport apod.). Srovnání je možné provést online pomocí srovnávačů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Přidat komentář:

Nepřehlédněte:

Navštivte web Finanční-možnosti.eu, kde naleznete další informace z oblasti financí.

OVB portál - přehledný online systém pro spolupracovníky OVB Allfinanz

Nejnovější komentáře